2019. augusztus 24.,szombat
Címlap | Egyéb | 128 ezer eurót kapott Naszvad az iskola modernizálására
A legnagyobb hozzájárulást Naszvad kapta a falu iskolájának modernizálására

128 ezer eurót kapott Naszvad az iskola modernizálására

Újabb 20 projekt támogatását hagyta jóvá Nyitra megye önkormányzata az integrált regionális operatív program keretében. Alapiskolai szaktantermeket, könyvtárakat alakítanak ki vagy újítanak fel a megyében.

„Több mint 4,3 millió eurót költhetnek a Nyitra megyei városok és falvak az iskolák korszerűsítésére – tájékoztatott Oľga Prekopová, a megyeelnök szóvivője.

A legnagyobb hozzájárulást, 128 600 eurót Naszvad kapta a falu iskolájának modernizálására. A bátorkeszi Kováts József Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolában új szaktantermet alakítanak ki és bővítik az iskolai könyvtárat is. Tardoskedden és Köbölkúton nyelvi szaktanterem kialakítására vagy a meglévő felújítására költik a pénzt, a nagykéri alapiskolában pedig laboratóriumot alakítanak ki. (km) 

Ezt olvasta már?

Vekerdy Tamás: Hagyjuk gyerekként élni a gyereket

A világszerte ismert és elismert magyar pszichológus mindent tud a gyerekekről. Vagy legalábbis azt, ami …

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.