2019. augusztus 24.,szombat
Címlap | Egyéb | Ötéves kortól kötelező lesz óvodába járni

Ötéves kortól kötelező lesz óvodába járni

Az oktatási törvény módosításának értelmében kötelezően óvodába kell járniuk az ötéves gyerekeknek. Az óvodai évek nem számítanak bele a kötelező iskolalátogatás időtartamába.

Az intézkedés 2021-ben lép érvénybe. Az eredeti időpont 2020 lett volna, de idő kell ahhoz, hogy az óvodák felkészüljenek a megnövekvő gyereklétszámra. A módisítás a gyerekekkel foglalkozó nevelők képzettségére is kitér. A dokumentum szabályozza az óvodai csoportok pontos létszámát is. A törvénymódosítás megtiltja a politikai tevékenységet az iskolákban és kötelezővé teszi a feddhetetlenségi bizonyítvány bemutatását minden pedagógus számára. Az eredeti javaslat szerint az iskola előtti egyéves kötelező óvodalátogatás bevezetésével a jelenlegi tízéves kötelező iskolalátogatást 11 évre akarták meghosszabbítani. (km)

Ezt olvasta már?

Vekerdy Tamás: Hagyjuk gyerekként élni a gyereket

A világszerte ismert és elismert magyar pszichológus mindent tud a gyerekekről. Vagy legalábbis azt, ami …

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.