2019. augusztus 24.,szombat
Címlap | Hírek | Esemény | Jól szerepelt a somorjai gimnazista a történelmi vetélkedőn

Jól szerepelt a somorjai gimnazista a történelmi vetélkedőn

Egyetlen határon túli versenyzőnek, Lancz Nikoletta somorjai gimnazistának sikerült bejutnia a Budapesten megrendezett a Tisza István és kora országos középiskolai történelmi vetélkedő döntőjébe. A versenyben 14 középiskolás mérte össze tudását. A magyarországi Oktatási Hivatal által meghirdetett vetélkedő a dualizmus kori Magyarország miniszterelnökével, Tisza Istvánnal és az Osztrák–Magyar Monarchia történetével foglalkozott. Magyarországi és határon túli diákok mérték össze tudásukat a háromfordulós vetélkedőben, az első forduló tesztfeladatait 559 tanuló oldotta meg sikeresen. Az elért pontszámok alapján a második fordulóba 48-an jutottak tovább, közülük három diák volt határon túli. A budapesti döntőbe 14-en jutottak be, köztük Lancz Nikoletta, a Madách Imre Gimnázium szeptimó osztályos tanulója. Niki hónapokig készült a megmérettetésre felkészítő tanára, Óváry Péter irányításával, és a sok munka meghozta gyümölcsét, hiszen egyedüli határon túli versenyzőként sikerült bejutnia a döntőbe. A téma szaktekintélyeiből álló öttagú versenybizottság előtt rendkívül sokrétű, sokszor interaktív feladatokat kellett megoldaniuk a versenyzőknek. A szoros versenyben az első 6 helyezettet emelték ki, azonban ahogy a szervezők hangsúlyozták, valamennyi résztvevő kiválóan szerepelt. Köztük Niki is, akinek ugyan nem sikerült az első 6 között végeznie, mégis kiválóan helyt állt ezen a rangos megmérettetésen. Mint elmondta, külön élmény volt számára, hogy a versenyt megtisztelte jelenlétével Patay Tibor, Tisza István dédunokája is. (k)

Ezt olvasta már?

Erasmus-héten a somorjai Madách gimnázium csapata

A győri Kazinczy Gimnázium adott otthont az Erasmus+ program keretében megrendezett Nemzetközi diáktalálkozónak, amelyen részt vettek …

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.