2019. augusztus 21.,szerda
Az ipolysági Szondy György gimnázium felvétele

Szondys diák nyerte
a váci szónokversenyt

Április 25-én 8. alkalommal rendezték meg a Madách-szónokversenyt Vácon, az ipolysági Szondy György gimnázium beszámolója a versenyről.

A megmérettetésen négy gimnázium (a váci Madách és Boronkay, a szentendrei Ferences és az ipolysági Szondy) diákjai vettek részt.

A téma érdekes volt: Arany János Toldi-trilógiájában Miklós kétszer követ el gyilkosságot (megöli György egyik vitézét a trilógia 1. részében, a Toldi estéjében pedig az őt csúfoló apródokat). A versenyzőknek Toldi ellen vádbeszédet vagy ügyvédjeként védőbeszédet kellett tartaniuk.
A zsűri neves szakemberekből állt, elnöke az ELTE BTK Fonetikai Tanszékének docense, Dr. Bóna Judit volt.

A VIII. Madách-szónokversenyt Fagyas Veronika, az ipolysági Szondy György Gimnázium elsős diákja nyerte. A negyedikes Szilvási Bianka és a másodikos Podhorszky Márk is szépen szerepelt.
Az ipolysági diákok bebizonyították, hogy szónoklásban (is) maguk mögött hagyják a neves magyarországi középiskolák tanulóit. A diákokat Tóth Tibor készítette fel.
(TT)