2019. augusztus 21.,szerda
Címlap | Egyéb | Rugalmas oktatásügy: kőfaragóinasokat és ácsokat képeznek a Notre-Dame újjáépítésére
TASR-felvétel

Rugalmas oktatásügy: kőfaragóinasokat és ácsokat képeznek a Notre-Dame újjáépítésére

Programot indítanak kőfaragók, ácsok és burkolók képzésére a párizsi Notre-Dame székesegyház újjáépítéséhez – jelentette be Muriel Pénicaux francia munkaügyi, Jean-Michel Blanquer közoktatási és Franck Riester kulturális miniszter hat szakmai szervezet tanácskozásán.
A Chantiers de France (Franciaországi műhelyek) programba várhatóan több ezer fiatalt sikerül bevonni.
A székesegyházat öt év alatt akarják újjáépíteni. Jean-Claude Bellanger, az iparművészek szervezetének főtitkára szerint legalább 550 új szakképzett munkaerőre lesz szükség: 200 burkolóra, 150 ácsra, 100 kőművesre és 100 kőfaragóra. Az inasok képzését szeptemberben indítják, addig ki kell dolgozni a terveket, az építés menetrendjét. A képzési keretek biztosítottak, az őszi tanévtől már fogadhatják a fiatalokat – mondta a munkaügyi miniszter. (MTI)

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.