2019. augusztus 21.,szerda
Címlap | Hírek | Az államfő megvétózta a pedagógusokról szóló törvényt
TASR-felvétel

Az államfő megvétózta a pedagógusokról szóló törvényt

Andrej Kiska államfő megvétózta a pedagógusokról szóló törvényt, amelyet az oktatásügyi minisztérium dolgozott ki, így az visszakerül a parlament elé.
A törvény eltörölné a kreditrendszert, amelyet fokozatosan felváltana a szakmai fejlődésért járó díj. Olyan pedagógusok kapnák, akik továbbképzésen vesznek részt, nyelvvizsgát tesznek, specializált képesítést szereznek vagy új pedagógiai módszereket sajátítanak el.
Martina Lubyová oktatásügyi miniszter azt hangoztatja, a pedagógusoknak nem kell attól tartaniuk, hogy az új rendszer miatt csökkenne a fizetésük.

A parlamentbe visszaküldött törvény további rendelkezése, hogy a 65. életévüket betöltő pedagógusok szerződése a tanév végén lejár. A 65. életévét betöltő iskolaigazgató a megbízatási ideje végéig a posztján maradhatna.
A munkáltató a 65. életévüket betöltött pedagógusokkal legfeljebb egy évre szóló munkaszerződést köthetne.
A parlament figyelembe veheti a köztársasági elnök kifogásait, vagy az eredeti formájában újra elfogadhatja a jogszabályt, és akkor akkor a törvénytárban való megjelenése után automatikusan életbe lép.
(TASR)

Ezt olvasta már?

Elfogadta a parlament a pedagógustörvényt, eltörlik a kreditrendszert 

A parlament ma megtörte az elnök vétóját, és eredeti változatában szavazta meg a pedagógusokról és …

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.