2019. április 24.,szerda
Címlap | Hírek | Esemény | A költészet napja kreatívan, az ógyallai speciális iskolában

A költészet napja kreatívan, az ógyallai speciális iskolában

Iskolánk minden évben megemlékezik József Attila születéséről, mely egyben a költészet napja. Az előző években verseket olvastak fel a tanulók, közösen szavaltak, idén úgy döntöttek, kreatív módon ünneplik a verseket.
Április 11-én a gyerekek közösen meghallgatták Jószef Attila Kertész leszek című versét. Ezután Koncz Zsuzsa előadásában hallgatták meg a költeményt, az első pillanatok után sokan halkan dúdolták a fülbemászó dallamot.
Ezután kezdődött a nap kreatív része. A pedagógusok által előkészített puzzlek kerültek elő, minden csoport más-más alkotást válogatott ki, rakott össze. A legnagyobbak József Attila arcképét és a Kertész leszek című verset. Jókat nevettek, amikor egy rész rossz helyre került, s furcsa olvasata lett a verssornak. A kisebbek egy tavaszi szösszenetet és daloló madarakat,  mások egy húsvéti nyúlról szóló verset raktak ki. A puzzle-t fel kellett ragasztaniuk egy színes kartonra, ezt követően jöhetett a szivárványvarázslat: ceruzával, zsírkrétával színezték ki a munkákat. Zenei aláfestésként József Attila megzenésített versei szóltak. Néha-néha abba is maradt a színezés, ragasztás, mert mindenki a zenére, a versre figyelt.
Mivel ugyanazon a napon volt a nárciszok napja, az egyik csoport a nárciszos kifestőket vette kézbe, és a puzzle-k mellé azokat is felragasztotta. A versek és az adományozás jelképe szinte eggyé olvadt.
Végül a gyerekek bemutatták az elkészült plakátot, pár szóban elmondták, mit is alkottak, felolvasták a verseket. Derűsen, élményekkel gazdagon indultak haza a nap kreatív hősei.

Bathó Sylvia, ógyallai speciális iskola

Ezt olvasta már?

A költészet napja a dunaszerdahelyi szakközépiskolában

A költészet napját, április 11-ét a dunaszerdahelyi Szabó Gyula 21 Szakközépiskolában Ady-versennyel ünnepelték, melybe a …

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.