2019. április 24.,szerda
Címlap | Hírek | Évforduló | A költészet napja a dunaszerdahelyi szakközépiskolában

A költészet napja a dunaszerdahelyi szakközépiskolában

A költészet napját, április 11-ét a dunaszerdahelyi Szabó Gyula 21 Szakközépiskolában Ady-versennyel ünnepelték, melybe a diákok önként jelentkezhettek.
A könnyed vetélkedőt Ady Endre életéből, költészetéből állították össze. Duborszky Attila magyar-történelem szakos tanár volt az ötletgazda, Nagy Tibor, az iskola magyar szakos tanára segített neki.

A cél az volt, hogy felhívják a diákok figyelmét magyar irodalmunk egyéniségeire, megszerettessék velük a verseket a 21. századi digitális világunkban.
Kónya Ilona, az iskola tanára

A költészet napja kreatívan, az ógyallai speciális iskolában

Iskolánk minden évben megemlékezik József Attila születéséről, mely egyben a költészet napja. Az előző években verseket …