2019. augusztus 24.,szombat
Címlap | Hírek | Felhívás | SZMPSZ: a magyar himnusz a tananyag része

SZMPSZ: a magyar himnusz a tananyag része

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége is tiltakozott a szlovák parlamentben múlt héten megszavazott, más nemzetek himnuszának éneklését korlátozó törvénymódosítás ellen, mely szerint csak hivatalos delegáció jelenlétében játszható és énekelhető más nemzet himnusza.

Az SZMPSZ rámutat, hogy Kölcsey Ferenc Himnusza és annak Erkel Ferenc által megzenésített változata kultúránk és identitásunk elválaszthatatlan része, a magyar iskolákban pedig kötelező tananyag. A szövetség reményét fejezte ki, hogy a törvény nem emelkedik jogerőre, és a Szlovákiában élő nemzeti kisebbségek jogai nem csorbulnak.
– k –

Ezt olvasta már?

Idén Rimaszécsen lesz a szlovákiai magyar iskolák országos tanévnyitója

Augusztus 31-én délelőtt 10.30-kor kezdődik a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének idei országos tanévnyitója Rimaszécsen. Beszédet …

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.