2019. április 24.,szerda
Címlap | Hírek | Esemény | Oktatás és digitalizáció – Halász Gábor előadása az SZMPSZ jubileumi konferenciáján
Halász Gábor

Hétvégén Rozsnyón tartotta a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége jubileumi, 25. országos konferenciáját.
Halász Gábor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem tanára, oktatáskutató az Iskolai oktatás és tanulás a harmadik évezred küszöbén című előadásában beszélt arról, milyen fontos, hogy a különböző oktatási rendszerek tanuljanak egymástól, komplexek és nyitottak legyenek. Terítékre került a digitalizáció, amely új stratégiákat igényel az oktatási rendszerektől a 21. században.

Fekete Irén: Az új oktatási törvény félkész megoldás

Április elején a szlovák parlament elfogadta a pedagógusokról és a szakszolgálati dolgozókról szóló törvény módosítását. …