2019. augusztus 24.,szombat
Címlap | Kitekintő | Nagyvilág | Kötelező lesz az óvodai oktatás Romániában

Kötelező lesz az óvodai oktatás Romániában

Kötelezővé válik Romániában az óvodai oktatás, a parlament elfogadta a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) erre vonatkozó tervezetét.

A kisgyerekek az óvodában tanulnak meg aktívan bekapcsolódni a társas tevékenységekbe, itt tanulnak meg figyelni, alkalmazkodni a közösséghez. Ezért javasolta a szövetség az óvodai oktatás kötelezővé tételét – nyilatkozta Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője azt követően, hogy a szenátus az alkotmánybírósági döntés értelmében ismét elfogadta a jogszabályt. A törvénymódosítás szerint az óvodai oktatás minden szintje kötelezővé válik legkésőbb 2030-ig: 2020-ig a nagycsoportot, 2023-ig a középső csoportot és 2030-ig a kiscsoportot teszik kötelezővé – fejtette ki Novák Csaba Zoltán szenátor, a Szövetség oktatásügyi szakpolitikusa. A tervezetről az államelnöki kihirdetést követően léphet érvénybe.

 

Ezt olvasta már?

Csak az a gyerek járhat óvodába, aki megkapta a kötelező védőoltásokat

Törvényjavaslatot dolgozott ki az egészségügyi minisztérium, melynek értelmében csak azokat a gyerekeket veszik fel óvodába, …

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.