2019. április 24.,szerda
Címlap | Kitekintő | Nagyvilág | Törvény szabályozza a kisebbségi tannyelvű osztályok nyitását Romániában
A megszabott létszámnál kevesebb tanulóval is lehet kisebbségi tannyelvű osztályokat nyitni Romániában

Törvény szabályozza a kisebbségi tannyelvű osztályok nyitását Romániában

Kihirdette Klaus Iohannis román államfő azt a törvényt, amelynek értelmében a megszabott létszámnál kevesebb tanulóval is lehet kisebbségi tannyelvű osztályokat nyitni azokon a településeken, ahol erre igény van.

A jogszabály arról is rendelkezik, hogy csak az oktatási tárca kisebbségi államtitkársága, az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatalának alárendeltségében működő oktatásügyi bizottság vagy az érintett kisebbségi közösség parlamenti képviseletét ellátó szervezet jóváhagyásával lehet átszervezni vagy megszüntetni az anyanyelvű osztályokat. A szenátus februárban fogadta el a törvényt, amelyről másodszor szavazott, első alkalommal ugyanis az államelnök visszaküldte a parlamentnek megfontolásra, arra hivatkozva, hogy az bevezet egy új fogalmat, a „nyelvi kisebbség” meghatározást, ennek jelentését azonban sem az oktatási kerettörvény, sem a kihirdetésre küldött jogszabály nem határozta meg.

Forrás: Agerpres