2019. augusztus 21.,szerda
Címlap | Egyéb | Bevezetik a húsmentes hétfőt a New York-i iskolákban

Bevezetik a húsmentes hétfőt a New York-i iskolákban

Szeptembertől hétfőnként csak húsmentes ételt szolgálnak fel a New York-i iskolák mintegy egymillió tanulójának. Bill de Blasio polgármester szerint jó hatással lesz a gyerekek egészségére, ha egy kicsit kevesebb húst fogyasztanak.

Brooklyn városrész 15 iskolájában már csaknem egy éve kizárólag vegetáriánus reggelit és ebédet szolgálnak fel hétfőnként, ezt a programot terjesztik ki 1,1 millió tanulóra. Kalifornia több száz állami iskolájában is hasonlóan járnak el. Egy új kaliforniai törvény szerint mindig fel kell kínálni egy vegetáriánus fogást.

Az Egyesült Államokban sok gyerek túlsúlyos és gyakran ezzel összefüggésben lévő egészségi panaszoktól is szenved, például cukorbeteg.

Forrás: MTI

Nem lesz mindenhol ingyen az ingyenebéd

Az ingyenes étkeztetés bevezetése nem jelenti azt, hogy a szülőknek biztosan nem kell fizetniük a …