2019. április 24.,szerda
Címlap | Hírek | Évforduló | Több mint 5000 középiskolás utazik a Kárpát-medencében március 15-én

Több mint 5000 középiskolás utazik a Kárpát-medencében március 15-én

A Rákóczi Szövetség Diákutaztatási Programja március 15-én 116 középiskolának teremt lehetőséget Kárpát-medencei utazásra. Ennek megfelelően több mint 5000 középiskolás diák utazhat ünnepelni egy másik magyar közösséghez legalább egy határ átlépésével.

A Szövetség 1994 óta minden évben meghirdeti március 15-i Diákutaztatási Programját, hogy a középiskolások számára március 15. megünneplését élményszerűvé tegye, és szolgálja a magyar-magyar kapcsolatok építését.

A 116 utazó iskola közül Felvidékre 42, Erdélybe, illetve Partiumba 30, Vajdaságba 12, Horvátországba 8, Szlovéniába 3 és Kárpátaljára 1 középiskolai csoport utazik. Határon túlról 20 középiskolai csoport utazik az anyaországba.

Az utazók listája a mellékletben található.

A március 15-i utazási pályázatot bármely Kárpát-medencei középiskola benyújthatta. A Rákóczi Szövetség az utazó diákok számától függően legfeljebb 300 ezer forint értékű utazási kerettámogatást ajánlott fel a sikeres pályázóknak.

Tavaly közel 400 Kárpát-medencei középiskola több mint 15.000 diákja utazhatott a Rákóczi Szövetség nemzeti ünnepekhez és emléknapokhoz kapcsolódó Diákutaztatási Programjának segítségével.

Az utazó iskolák listája

Beíratási családi ovis nap Komáromban

A várakozások szerint legalább 500 óvodás vesz részt a Rákóczi Szövetség Magyar Iskolaválasztási Kampánya keretében …