2019. április 24.,szerda
Címlap | Hírek | Az ország, ahol nem divat az „anyataxi” – milyen az iskolarendszer Svájcban?
Illusztrációs felvétel

Az ország, ahol nem divat az „anyataxi” – milyen az iskolarendszer Svájcban?

Svájcról azt tartják, hogy a rend és a kiszámíthatóság az ottaniak életének szinte minden területére jellemző. Egy Zürich kantonban élő magyar család az iskolákról mondta el tapasztalatait az nlcafé szerkesztőjének. Az elmondottak alapján közelebbről megismerhetjük a svájci iskolák világát, amely nemcsak merőben más, mint amit tájainkon megszoktunk, hanem sok tanulsággal is szolgál a sokat bírált itteni iskolarendszer számára. A családfő, az építészmérnökként dolgozó Szirmai Péter mesélt az elmúlt kilenc év tapasztalatairól. Elmondta, hogyan hidalták át az iskolakezdéskor a nyelvtudás hiányát, hogyan integrálták a gyerekeiket az iskolában, miért nem lehet Svájcban szabadon iskolát választani, milyen a tanterv, milyen az osztályzási rendszer, és miért kérik arra az ottani szülőket, hogy ne autóval fuvarozzák, hanem engedjék gyalog iskolába a gyereküket. Már a hatéveseket is.

Forrás: www.nlcafe.hu