2019. április 24.,szerda
Címlap | Hírek | Ajánló | Március második felében lesz a magyar oktatást népszerűsítő koncert
Hegedűs Endre Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész (Képarchívum)

Március második felében lesz a magyar oktatást népszerűsítő koncert

A magyar iskolaválasztás népszerűsítését szolgálja az az ingyenes koncert, amely a Rákóczi Szövetség Magyar Iskolaválasztási Programja keretében tartanak Komáromban, a városi művelődési központban. A kulturális élmény után a látogatók a Dunamente TDM-nek köszönhetően a Duna mente ízeit kóstolhatják meg. A koncertet március második felében rendezik meg.

Hegedűs Endre Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, zenepedagógus koncertjére elsősorban az óvodásokat és szüleiket várják. A rendezvényt ingyenes termékkóstolóval támogatja a Dunamente Turisztikai Desztináció Menedzsment. „Lekvárokat, szörpöket, csokoládét, mákból készült finomságokat és egyéb ínyencségeket lehet megkóstolni” – mondta Bauer Ildikó, a TDM igazgatója. December közepétől zajlik a Rákóczi Szövetség Mozgó Mozi programja is, amely során több mint száz dél-szlovákiai településen – alapiskolákban, kultúrházakban, közösségi házakban – tartanak vetítéseket. Az iskolaválasztással foglalkozó kisfilmek mellett magyar meséket és a magyar filmművészet legendás alkotásait láthatják a nézők. A vetítések előtt és után a szövetség munkatársai beszélgetnek a szülőkkel a helyes iskolaválasztás fontosságáról.

Forrás: ujszo.com

Postázta a beíratási űrlapokat a magyar iskoláknak a Pro Civis Polgári Társulás

Felhívást tett közzé a Pro Civis Polgári Társulás. “Iskolai beíratások előtt állunk. Gyermekeink sorsáról döntünk, …