2019. április 24.,szerda
Címlap | Hírek | Keddtől több mint 43 ezer diák kezdi meg az írásbeli érettségi vizsgákat

Keddtől több mint 43 ezer diák kezdi meg az írásbeli érettségi vizsgákat

706 középiskola több mint 43000 végzős diákja ül neki a kedden kezdődő írásbeli érettségi vizsgáknak. Március 15-ig bizonyítaniuk kell tudásukat szlovák és idegennyelvből, esetenként matematikából, a magyar diákok esetében magyar nyelvből is.

Az Oktatásügyi minisztérium közlése szerint 1786 diák érettségizik magyar nyelvből. az írásbeli vizsga két részből áll – egy tesztsorból és egy fogalmazásból.

A diákok döntő hányada (több mint 36000 diák) angol nyelvből érettségizik, míg a német nyelvet csak 2858 diák választotta országos szinten. Emellett a két idegennyelv mellett 876 diák választotta az orosz, 24 a francia, 13 a spanyol és 1 az olasz nyelvet.

Matematikából körülbelül 6000 végzős fog érettségizni.

A felvidéki magyar diákok március 15-én, nemzeti ünnepünkön tesz írásbeli érettségi vizsgát magyar nyelv és irodalomból.

Forrás: korkep.sk

Retró est – a hotelakadémiások gyakorlati érettségi vizsgája

A dunaszerdahelyi Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola vendéglátóipar és idegenforgalom, közismertebb nevén hotelakadémia szakának végzős diákjai …