2019. augusztus 21.,szerda
Címlap | Hírek | Utolsó csengetés Litvániában

Utolsó csengetés Litvániában

Utolsó csengetés – ezt a címet adták tiltakozó megmozdulásuknak a tanárok Litvániában. Mintegy hatezren gyűltek össze Vilniusban vasárnap, hogy támogassák a pedagógusok sztrájkját, és kifejezzék általános elégedetlenségüket a litván kormánnyal szemben.

 

 

A tanárok akcióját a társadalom nagy része támogatja. Fő követelésük az, hogy a fizetésüket januártól 20 százalékkal emeljék meg, és ne a kormány által tervezett 9 százalékkal. A tüntetők magasabb béreket követeltek a közszférában dolgozó más alkalmazottak számára is.

A demonstráció tükrözi a növekvő társadalmi haragot, mert a tüntetők szerint a két éve hatalmon lévő kormány hanyag és arrogáns.

A kormány elutasítja a tanárok igényeit. Meglepetésre két másik miniszter mellett elbocsátották az oktatási minisztert, de ez nem csökkentette a feszültséget. A kormány kedden szavaz a jövő évi költségvetésről.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.