2018. december 12.,szerda
Címlap | Téma | Esemény | „Anyanyelvi játékok, játékos anyanyelv, Wacha Imre emlékére” Királyhelmecen

„Anyanyelvi játékok, játékos anyanyelv, Wacha Imre emlékére” Királyhelmecen

A Petőfi Irodalmi Múzeum – A Magyar Nyelv Múzeuma és az Anyanyelvápolók Szövetsége ötödik alkalommal hirdette meg versenyét „Anyanyelvi játékok, játékos anyanyelv, Wacha Imre emlékére” címmel. A két szervezet az elnevezéssel az elmúlt évben elhunyt nyelvészre, az Anyanyelvápolók Szövetsége elnökségi tagjára, Wacha Imrére emlékezik, aki számára fontos volt anyanyelvünk.
A verseny célja, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, valamint a Felvidéken tanuló alap- és középiskolás korosztály körében népszerűsítse a magyar nyelvet. A versenyen a magyar nyelvtan ismerete mellett szerepet kap a nyelvi kreativitás és leleményesség, a verbális és nonverbális kommunikációs készség, az illemtan, valamint az általános műveltségre vonatkozó kérdésekkel is találkozhatnak a résztvevők.

A királyhelmeci középdöntőre november 26-án került sor a Helmeczi Mihály Alapiskolában. Iskolánkat két csapat képviselte. Egyik csapatban: Dócs Ágnes, Kosztura Lili, Szabó Lilla és Tóth Eszter versenyzett, akik 2. helyen; Tokár Dorka Fruzsina, Dócs Anna, Gecse Kinga és Gecse Fanni csapata pedig 3. helyen végeztek.Felkészítő tanáraik Krupi Hajnalka és Kosztura Erzsébet voltak.

Forrás Helmeczi Mihály Alapiskola