2018. augusztus 16.,csütörtök
Címlap | Ajánló | Bill Gates: A tanároknak is van szükségük visszajelzésre
bill gates tanarok

Bill Gates: A tanároknak is van szükségük visszajelzésre

Bill Gates 2013-as előadása a TED konferencián. “Egészen mostanáig a legtöbb tanár évente mindössze egy szót kapott visszajelzésként: “elégséges”. Visszajelzés és tanácsadás nélkül azonban lehetetlen fejlődni. Bill Gates azt állítja, hogy a nagyszerű tanárok is jobbá válhatnak, ha értelmes visszajelzést kapnak – és bemutatja alapítványa programját, amely bevezetné ezt a rendszert

Nálunk az alapítvány programja ugyan nem elérhető, de mi akadályozza meg az iskolákat, hogy a végzett diákoktól visszajelzést gyűjtsenek be arról, ki a legjobban magyarázó tanár, ki az aki folyamatosan elkésik, ki a szószátyár aki elbeszélgeti az órát tanítás helyett, ki a túl szigorú vagy igazságtalan…?

TED

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

X