2017. november 20.,hétfő
Címlap | Kitekintő | Erdély | Eszközök és tartalmak • A média hatása a gyermekekre és fiatalokra

Eszközök és tartalmak • A média hatása a gyermekekre és fiatalokra

Eszközök és tartalmak. A média hatása a gyermekekre és fiatalokra” címmel jelent meg a Sapientia EMTE  Csíkszeredai Karán működő Kutatócsoport újabb, sorozatban  a hetedik kiadványa.

A kiadvány Tanulmányok fejezete  kutatási összefoglalót tartalmaz a hetedik és tizenegyedik osztályos tanulók körében folytatott kutatássorozat harmadik  székelyföldi adatfelvételéről (Gergely Orsolya: Média- és internethasználat – 2016. Székelyföldi adatfelvétel), a közép-erdélyi és partiumi térségben első alkalommal készített adatfelvételről (Biró A. Zoltán,  Sárosi-Blága Ágnes: Eszközök, tartalmak, felhasználók. Adatfelvétel Közép-Erdélyben és a Partiumban),  valamint egy tanulmányt a szülők körében végzett kutatásról (Biró A Zoltán, Bodó Julianna: Szülői stílusok és internethasználat vidéki térségben).

A kiadvány második része a 2016. decemberében Csíkszeredában szervezett konferencia előadásainak anyagait tartalmazza.

A Státus Kiadó gondozásában megjelent kötetet Biró A. Zoltán és Bodó Julianna szerkesztette. (pp. 226.   ISBN 978-606-661-063-6)

A kiadvány tartalomjegyzéke:

• Bevezető
  • Tanulmányok
  • Biró A. Zoltán – Sárosi-Blága Ágnes Eszközök, tartalmak, felhasználók (Adatfelvétel Közép-Erdélyben és a Partiumban)
  • Gergely Orsolya Média- és internethasználat – 2016 (Székelyföldi adatfelvétel)
  • Biró A Zoltán – Bodó Julianna Szülői stílusok és internethasználat vidéki térségben
  • Konferencielőadások – 2016.december 12.
  • Gergely Orsolya Okos kölykök? A Smartphone-generációról pedagógusi és szülői szemmel
  • Sárosi-Blága Ágnes Tények és kihívások az információs-kommunikációs technológiák oktatási integrációjában
  • Hátsek Kinga Mária Digitális tankönyvek – szülői percepciók
  • Silló Ágota Székelyföldi fiatalok szabadidős szokásai
  • Bakos Kinga IKT és iskola. Szempontok a pedagógus szerep értelmezéséhez
  • Páll Zelinda IKT-használat az oktatási gyakorlatban
  • Székely Kinga Katalin Az IKT helye a térségi pozicionálásban
  • Biró Z. Zoltán Fiatalok IKT használata és helyi fejlesztés
  • Pinti Zsolt A szülők viszonyulása gyerekeik internethasználatához
  • Szőcs Erika A digitális nyelv hatása az anyanyelvre. Grafikus jelek.
  • Gedő Judit, Jánó Éva Mire jó az internet mindennapi használata?
  • Bodó Julianna Internet és nyelvhasználat. Megközelítési lehetőségek az elméleti paradigmaváltás tükrében
  • Biró A. Zoltán Témák, célcsoportok, módszerek