2017. november 20.,hétfő
Címlap | Kitekintő | Nagyvilág | Állásukat féltik a lengyel tanárok a reform miatt

Állásukat féltik a lengyel tanárok a reform miatt

Tanárok tüntettek Lengyelországban az új oktatási törvény ellen hétfőn, életbe lépése napján. Az oktatói szakszervezet szerint a reform tízezer pedagógusi állást sodorhat veszélybe.

Nagyjából egy évvel ezelőtt került nyilvánosságra a reformtervezetet, miszerint az idei tanévtől visszatérnek az 1999-ben megszüntetett modellhez, mely nyolc évfolyamos általános iskolából és négy évfolyamos gimnáziumból állt. Eddig a hat évfolyamos általános iskolát a hároméves gimnázium követte, majd a szintén hároméves líceumban tanultak tovább a diákok.

Az oktatási minisztérium szerint a szakszervezetek számításai nem helyénvalóak, ellenkezőleg, a következő két évben tízezer új állás jöhet létre a reformnak köszönhetően.

Diákok tüntettek Szegeden a tanévkezdés előtt

Szerintük nem demokratikusan járt el az Emberi Erőforrások Minisztériuma.