2017. szeptember 20.,szerda
Címlap | Hírek | Pályázati FELHÍVÁS

Pályázati FELHÍVÁS

A Magyar Speciális Mozgókép Egyesület, együttműködésben a Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesülettel, filmes pályázatot hirdet magyar és határon túli alkotók számára.

Pályázhatnak
Fogyatékossággal élő emberek (intellektuális képességzavarral küzdők, pszichiátriai- és szenvedélybeteg alkotók), autizmussal élő alkotók, szociális ágazatban dolgozók és érintettek, független filmesek, televíziós szakemberek, diákok és mindenki, aki filmjében a fogyatékosság témáját érinti.

A Pályázat tartalma
Téma és idő megkötése nélkül lehet nevezni bármilyen filmmel, pl.: fikciós filmek, játékfilmek, dokumentum és portréfilmek, animációs filmek, módszertani és PR filmek. A nevezett filmeknél egyetlen megkötés, hogy az alkotások valamilyen módon kapcsolódjanak a sérült emberek világához.

A Pályázat beküldése
Online módon az info@msmke.net címre, fájlmegosztó használatával (wetransfer, toldacuccot stb.), vagy postai úton, adat DVD-n a következő címre:
Magyar Speciális Mozgókép Egyesület 9732 Kőszeg2 Pf. 16.
Ajánlott formátum: mpg2, mp4 720×576 vagy nagyobb felbontásban

Nevezési határidő 2017. szeptember 17.
A Filmszemle helye: Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtér, Budapest 6. ker. Eötvös u. 10.
Ideje: 2017. október 26-27.

Felkért zsűritagok
Janisch Attila filmrendező, Érdemes művész
Dr. Radványi Katalin gyógypedagógus, pszichológus, főiskolai tanár
Kulcsár Tamás filmrendező
Szaffner Gyula ügyvivő szakértő, ELTE-BGGYK

A beérkezett pályaműveket a zsűri tagjai egyénileg is elemzik, értékelik.

A Pályázat díjazása
Szemle nagydíja pénzdíj (2016-ban az NMHH által 2x bruttó 250 000.- Ft volt)
A zsűri által a legjobbnak ítélt alkotás
Aranyszárny nagydíj pénzdíj (2016-ban az EMMI által 2x bruttó 100 000.- Ft volt)
A legkreatívabb „legszárnyalóbb” filmért
Arcaink nagydíj (tárgyi ajándék, ami lehet laptop, kamera, állvány, utalvány)
A leghitelesebb ábrázolásért (portré, önportré, dokumentumfilm)
Együtt közösségi nagydíj (tárgyi ajándék, ami lehet laptop, kamera, állvány, utalvány)
Film, amelyben az „együtt”, a segítség a legszebben van ábrázolva
– „Méltóság” különdíj a Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar közös „Méltóság” különdíja (a legméltóbb fogyatékosság-ábrázolásért) (2017-től 1x 25 000 Ft.)
– „Egymástól tanulunk” különdíj a Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar közös „Egymástól tanulunk” különdíja (a gyógypedagógus-képzésben legjobban felhasználható, a hallgatók közötti szakmai eszmecserét élénkítő filmért) (2017-től 1x 25 000 Ft.)
Közönségdíj
A rendezvény ideje alatt a közönség szavazata alapján
Különdíjak

Nevezési lap letölthető az Egyesület oldaláról http://www.msmke.net