2017. július 20.,csütörtök
Címlap | Ajánló | Várja a jelentkezőket a Minorma Mentortábor!

Várja a jelentkezőket a Minorma Mentortábor!

Örömmel jelentjük, hogy a 2017-es évben is megszervezzük a Minorma Polgári Társulás Mentortáborát. A program célja, hogy a pályaválasztás előtt álló diákok, művészpalánták, bepillantást nyerjenek az általuk választott művészeti ág világába.

Alig egy hónap múlva, ilyenkor már javában fogják otthon mesélni élményeiket a Minorma Mentortábor résztvevői. A közép-szlovákiai Rimakokaván július 2–6. között huszonhárom diák, három művészeti ágban, négy mentorral fog tevékenykedni.

Minorma MentortáborA tábor lényege, hogy a fiatal, középiskolás tehetségeknek teret biztosítson önmaguk fejlesztésére olyan mentorokkal, akik mind kiemelkedő alakjai saját szakterületüknek. A hét folyamán lehetőségük nyílik majd jobban betekinteni az általuk választott kategória részleteibe, új technikákat tanulhatnak.

A három kategória mentorai: Bőd Titanilla, az Új Szó sport rovatának főszerkesztője; Veres István újságíró, író; Gyenes Gábor, képzőművész és Kápostáš Márton fotográfus.

A Minorma Polgári Társulás célja nem csak a tábor ideje alatti támogatás, hanem, hogy a diákokkal összedolgozva, egyengessék és segítsék a jövőben az útjukat. A hét folyamán lehetőségük nyílik majd jobban betekinteni az általuk választott kategória részleteibe, új technikákat tanulhatnak, és gyakorolhatják azokat. A tábor ideje alatt a szervezők esti programokkal, csapatépítő játékokkal, koncertekkel és workshoppal is készülnek.

Ha te is azon diákok közé tartozol, aki szeretné alkotói tehetségét kibontakoztatni, fejleszteni, és megismerni hasonló embereket, akkor jelentkezz!

Kik pályázhatnak?

• A programba tehetséges szlovákiai magyar középiskolás (2., 3. évfolyam) diákok jelentkezhetnek. *
  • A diákok egy témakört jelölhetnek meg, amelyben kimagaslóak, és amelyben a továbbiakban tevékenykedni szeretnének, hiszen a program egyik lényege az is, hogy megfigyelhessük, honnan hová jutottak el az együttműködés során.

_______________
*természetesen a más évfolyamokból jelentkező diákok jelentkezését is elfogadjuk, de túljelentkezés esetén előnyben lesz részesítve a 2. és 3. évfolyam

Az alábbi témakörökben várjuk a pályázók jelentkezését:

Kreatív írás
Képzőművészet
Zene
Színjátszás
Tánc
Fotó

A jelentkezés menete:

• Írj egy rövid bemutatkozót magadról. Ki vagy, honnan, melyik kategóriába jelentkezel, mit csinálsz ezen a kategórián belül. Leírhatod az eddigi sikereid (ha eddig nem nagyon voltak, az se baj! majd lesznek!), miben szeretnél esetleg fejlődni.
  • Ezután csatolj hozzá pár alkotást tőled. Ha írsz – pár írást magadtól, amiket szívesen megmutatnál; ha fotózol, természetesen fotókat; a zene, tánc, színészet kategóriákban gondolkodhatsz hangfelvételben, videóban, bemutatkozó videóban – itt az a lényeg, hogy a leendő mentorok, amikor kezükbe kapják a jelentkező diákok jelentkezési lapjait, tudjanak már kialakítani egy képet rólatok, esetlegesen felkészülni a foglalkozásokra

A program lefolyása

A mentortábor július 2-6 között fog zajlani, a közép-szlovákiai Rimakokaván. Itt kategóriánként szétosztva, mentorokkal fogtok dolgozni, akik bevezetnek hivatásuk mesterfogásaiba. Megtanultok majd új technikákat, fejleszthetitek magatokat. A kiválasztott diákok táborozási költségeit (kivéve az útiköltséget) a Minorma állja.