2018. január 20.,szombat
Címlap | Egyéb | A lőcsei Speciális Oktatási Múzeum

A lőcsei Speciális Oktatási Múzeum

Új interaktív kiállítás nyílott a lőcsei Speciális Oktatási Múzeumban. Gyakorlatiasan megoldott terek, értékes kiállítási tárgyak másolatai – négy emeletnyi múzeumi anyag a speciális iskolák hazai történetéhez.

 Az első emeleten elhelyezett anyag a legrégebbi intézményeknek, a speciális iskolák történetének ad helyet, a vakok, siketek, fogyatékkal élők számára létesített oktatási intézmények történetébe engedve betekintést. Két pihenőzóna és filmvetítés is várja az érdeklődőket. A segédeszközök bemutatóján 3D modelleken látható az emberi test. A könyvtár gazdag Braille-írásos gyűjteményt őriz, de a speciális oktatással kapcsolatos szakmunkákat, folyóiratokat is megtalálhatják itt az érdeklődők – mindezek kikölcsönözhetők. A maximum 20 fős látogatócsoportokat képzett lektorok kalauzolják végig a látnivalókon.

Módszertani levél pedagógusok számára.

A lőcsei televízió megnyitón készült videója a megosztón megtekinthető, kattintson a Watch on Vimeo feliratú kék felületre!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

X