2017. szeptember 20.,szerda
Címlap | Kitekintő | Nagyvilág | Love story

Love story

Egy spanyol mobilszolgáltató szerelmes történetnek induló reklámot készített az online zaklatás jelenségéről, a videó végén aztán jön a csavar, ami a gyerekeket és a szülőket is elővigyázatosságra inti.

Angol feliratos a Movistar reklámja, de a mobilszolgálató üzenete nyelvtudás nélkül is egyértelmű: a cég frappáns videót készített az online zaklatásról, amely minden harmadik magyar gyereket is érinthet, mivel rengeteg tinédzsert környékeznek üzenetekkel ismeretlen emberek.

A videóban egy lány és egy fiú kezd ismeretlenül chatelni egymással, képeket is küldenek egymásnak, aztán találkozót szerveznek. A randevúnál jön a csavar, ami a zaklatókról és megtévesztő profilokról – amelyből a reklám szerint 150 millió lehet a közösségi oldalakon – “rántja le a leplet”.

Forrás: hvg.hu

Döntött az ukrán parlament: a középiskolai és a felsőoktatás nyelve ezentúl az ukrán

A Legfelsőbb Tanács második olvasatban elfogadta az új oktatási törvényt – adta hírül az osvita.ua hírportál szeptember …

Ondek: megpróbálunk 10 százalékot kiharcolni a tanároknak

Pavel Ondek, a Szlovákiai Oktatásügyi és Tudományos Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke a Pravda napilap online kiadásának adott interjújában kijelentette, kész 10 százalékot kiharcolni a tanároknak.

Új tanév – változások az oktatás terén

Sok változás lesz az új tanévben. Heti egy tanítási órával megerősítik a történelemoktatást az alapiskolák felső tagozatán – tájékoztatott az oktatási tárca sajtóosztálya.

Másként tanulhatnák a szlovák nyelvet a más anyanyelvű gyerekek

A nem szlovák anyanyelvű gyerekek Zuzana Zimenová független parlamenti képviselő törvénymódosító indítványának elfogadása után egy speciális szlováknyelv-oktatási programnak köszönhetően másként tanulhatnák a szlovák nyelvet az iskolákban, mint eddig.

Új kerettantervek a nemzetiségi iskolák számára

Az Oktatásügyi Minisztérium Nemzetiségi Főosztálya négy új kerettantervet készített a nemzeti kisebbség nyelvén tanító iskolák, illetve a nemzeti kisebbség nyelvét oktató iskolák részére 2017. szeptember 1-i hatállyal.