2017. szeptember 21.,csütörtök
Címlap | Interjú | „Azt csinálom, amit mindig szerettem volna”

„Azt csinálom, amit mindig szerettem volna”

A Magyar Interaktív Televízió kamerájával 2011-ben kerestük fel volt osztálytársamat, a pozsonyi Duna utcai iskola növendékét, doc. PaedDr. Cséfalvay Zsolt, PhD. logopédust, aki jelenleg a Komenský Egyetem Logopédia Tanszékének tanszékvezetője. Életpályája mozgalmas, izgalmas, sokszínű. Jelentős hazai és nemzetközi elismertséget tudhat magáénak. Személyiségén átsüt hivatásának szeretete, a segíteni akarás, a diákok oktatását örömmel és szeretettel végzi. Reméljük, példája követőkre talál.

Pályaválasztáshoz: A Komenský Egyetem Logopédia Tanszéke is várja a magyar diákok jelentkezését.

Haraszti Mária
A Magyar Interaktív Televízió videója

Döntött az ukrán parlament: a középiskolai és a felsőoktatás nyelve ezentúl az ukrán

A Legfelsőbb Tanács második olvasatban elfogadta az új oktatási törvényt – adta hírül az osvita.ua hírportál szeptember …

Ondek: megpróbálunk 10 százalékot kiharcolni a tanároknak

Pavel Ondek, a Szlovákiai Oktatásügyi és Tudományos Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke a Pravda napilap online kiadásának adott interjújában kijelentette, kész 10 százalékot kiharcolni a tanároknak.

Új tanév – változások az oktatás terén

Sok változás lesz az új tanévben. Heti egy tanítási órával megerősítik a történelemoktatást az alapiskolák felső tagozatán – tájékoztatott az oktatási tárca sajtóosztálya.

Másként tanulhatnák a szlovák nyelvet a más anyanyelvű gyerekek

A nem szlovák anyanyelvű gyerekek Zuzana Zimenová független parlamenti képviselő törvénymódosító indítványának elfogadása után egy speciális szlováknyelv-oktatási programnak köszönhetően másként tanulhatnák a szlovák nyelvet az iskolákban, mint eddig.

Mégis lesz felmérés – november 22-én tesztelik az ötödikesek tudását

A teszt megírására november 22-én kerül sor, mely az 1 400 alapiskola megközelítőleg 45 000 tanulóját érinti – tájékoztatott az oktatási minisztérium sajtóosztálya.