2018. február 21.,szerda
Címlap | Hírek | Nem lesz központi magyar iskola a Zoboralján

Nem lesz központi magyar iskola a Zoboralján

Nehéz egy központi magyar iskola létrehozása a Zoboralján. Egyik település se mond le a még meglévő iskolájáról. Szakvélemény szerint pedig csak egy ilyen központi régiós iskola biztosítaná a Nyitra menti peremterület magyar oktatásának jövőjét.

Forrás: www.hirek.sk

Döntött az ukrán parlament: a középiskolai és a felsőoktatás nyelve ezentúl az ukrán

A Legfelsőbb Tanács második olvasatban elfogadta az új oktatási törvényt – adta hírül az osvita.ua hírportál szeptember …

Ondek: megpróbálunk 10 százalékot kiharcolni a tanároknak

Pavel Ondek, a Szlovákiai Oktatásügyi és Tudományos Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke a Pravda napilap online kiadásának adott interjújában kijelentette, kész 10 százalékot kiharcolni a tanároknak.

Új tanév – változások az oktatás terén

Sok változás lesz az új tanévben. Heti egy tanítási órával megerősítik a történelemoktatást az alapiskolák felső tagozatán – tájékoztatott az oktatási tárca sajtóosztálya.

Másként tanulhatnák a szlovák nyelvet a más anyanyelvű gyerekek

A nem szlovák anyanyelvű gyerekek Zuzana Zimenová független parlamenti képviselő törvénymódosító indítványának elfogadása után egy speciális szlováknyelv-oktatási programnak köszönhetően másként tanulhatnák a szlovák nyelvet az iskolákban, mint eddig.

Akadémikusoktól tanulhattak a tanulásról

A Magyar Tudományos Akadémia tantárgy-pedagógiai programjának egészségtudomány-biológia munkacsoportja Pécsett tartotta éves beszámoló konferenciáját. Forrás: PTE1367