Címlap | Hírek | A mérhető és mérhetetlen nyelvtudás
A mérhető és mérhetetlen nyelvtudá

A mérhető és mérhetetlen nyelvtudás

A mérhető és mérhetetlen nyelvtudás • Beszélgetés a nyelvtudásszint állampolgári aspektusairól. Beszélgetnek: Hizsnyai Tóth Ildikó, Szabó Tamás Péter, Braunsteiner Júlia. Elhangzott Az érem másik oldala – a kisebbségi nyelvoktatás többségi fogadtatása című szimpóziumon, 2016. október 26. A vitában megszólal Mészáros András, Lanstyák István, Csehy Zoltán, Bertha Mária, Misad Katalin.

Szervező: A pozsonyi Comenius Egyetem BTK Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéke • Hizsnyai Tóth Ildikó
13.00 – 15.00
A másik oldal – Druhá strana
A Vekker Műhely kétnyelvű drámapedagógiai előadása
15.30 – 17.30
Előadások: Lanstyák István, Tina Gažovičová, Misad Katalin
17.30 – 20.00
A mérhető és mérhetetlen nyelvtudás – Beszélgetés a nyelvtudásszint állampolgári aspektusairól.
Hizsnyai Tóth Ildikó, Szabó Tamás Péter, Braunsteiner Júlia

Mészáros András

Az édes és a mostoha – szimpózium a szlovákiai magyar iskolákban oktatott anyanyelvről

Mészáros András: A felső-magyarországi evangélikus líceumok irodalmi diáktársaságainak többnyelvűsége • A Comenius Egyetem Bölcsészettudományi Kara Magyar Nyelv és Irodalom …