2017. november 20.,hétfő
Címlap | Hírek | Iskolagondok Szepsiben

Iskolagondok Szepsiben

Szepsiben még csak most körvonalazódik, hogy hová helyeznek el közel 200 tanulót az új iskolai évben.

Az egy éve alakult Boldog Salkaházi Sára Iskolaközpont eddig az önkormányzati magyar iskolában volt albérletben. Bérleti szerződésük június 30-ával lejárt. A város vezetése még tavasszal egy üres tömbház felújítását ígérte az iskola számára. Júliusban derült ki, hogy az ingatlan bérbeadásából nem lesz semmi, mert a Járási Higiéniai és Járványügyi Állomás nem adja ki az engedélyt az épület oktatási célokra való felhasználására. A tárgyalások a diákság elhelyezéséről folyamatban vannak.

Forrás: www.hirek.sk

Integrálni, asszimilálni vagy kirekeszteni?

A tanévkezdés közeledtével egyre gyakrabban foglalkozunk azzal a kérdéssel, hogy mi legyen a hátrányos családokból érkező, többnyire roma származású gyerekekkel.