Címlap | Hírek | Rajkovics Péter: Az óra folytatódik – Pénzügyekről

Rajkovics Péter: Az óra folytatódik – Pénzügyekről

A dunaszerdahelyi Vermes-villa adott otthont 2016. május 19-én Az óra folytatódik című konferenciának, amelyet a középiskolás diákoknak és tanároknak szervezett a Szlovákiai Magyarok Kerekasztalának Gazdasági bizottsága és az OpenReg Regionális Fejlesztési Ügynökség.

Rajkovics Péter, a rendezvény ötletgazdája és a bizottság vezetője a két éve útjára indított Egy óra a gazdaságról projektet mutatta be, egyúttal tájékoztató előadást is tartott a résztvevőknek, akik között középiskolás diákok és tanárok egyaránt helyet foglaltak. Majd szó esett arról, mit kínál a sorozat második évadja, amely során videós és szöveges tartalmakkal egyaránt megszólítják az érdeklődőket és egy kötet is segíti az pénzügyekben való tájékozódásukat.

Forrás: vimeo.com

Fico 50 milliót ad a kollégiumokra

Az elkövetkező két évben összesen 50 millió eurót költenek a főiskolai kollégiumok felújítására. Idén 20 millió eurót szánnak a felújításra, abban az esetben, ha több pénzre lesz szükség, akkor több pénzt különítenek el a felújításra.