2018. december 12.,szerda
Címlap | Téma | Az extrémizmus és a radikalizmus megelőzése

Az extrémizmus és a radikalizmus megelőzése

Az Állami Pedagógiai Intézet több más intézet bevonásával elkészítette az „Az extrémizmus és a radikalizmus megelőzése” című anyagot, mely segítségével a a pedagógusok, de a nagyközönség számára is segítséget szeretne nyújtani eligazodni a az extrémizmus és a radikalizmus útvesztőiben. Szakmai kifejezések pontosítása és a valós életből származó példák segítik az olvasót – metodikai leírások szolgálnak a polgári nevelés, etikai nevelés és történelem órákon hasznosítható fejezetek értelmezésére.

A teljes szlovák nyelvű anyag itt található – http://www.statpedu.sk/sites/default/files/nove_dokumenty/aktuality/Extremizmus_po%20all%20recenziach_18072016%20%282%29%20%284%29.docx

Ezt olvasta már?

Szélsőségesek lépéselőnyben

Elavult, hiányos, nem a gyakorlati problémákra és a megelőzésre reflektál az a segédanyag, melyet az oktatási tárca szeptemberben juttatott el a pedagógusokhoz, és amelynek a szélsőségek és a radikalizmus elleni harcban kellene segítenie a pedagógusokat.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.