2018. december 12.,szerda
Címlap | Téma | Az állami oktatási program módosítása a középiskolák számára

Az állami oktatási program módosítása a középiskolák számára

A történelemoktatás helyzete a szélsőséges mozgalmak terjedése és a szélsőséges politika parlamenti térnyerése kapcsán vált fontos témává az elmúlt hónapokban. Tovább fokozza a problémát, hogy a szélsőségesek legtöbb támogatója a fiatal szavazók közül kerül ki. Az oktatási minisztérium „hatékony és célirányos” megelőző oktatást kíván bevezetni a rasszizmus, a xenofóbia, az antiszemitizmus ellen, és megerősítené a polgári nevelést. „Az oktatási tárca szakértőinek a feladata elkészíteni az élményalapú tanulás technikai megvalósításának javaslatát, amely az előkészületben lévő átfogó oktatási reform része lesz” – közölte az oktatási tárca sajtóosztálya. A szélsőségek elleni harc a Módszertani-pedagógiai Központnak is feladata: itt épp most készítenek elő egy új programot, amely a pedagógusok kompetenciáit növelné a szélsőségek megelőzése terén; ezt a programot a következő tanévtől tervezi bevezetni a tárca. Több konferenciát és szemináriumot is szerveznek a témakörben.

Az állami oktatási program módosítása a gimnáziumok, szakközépiskolák és konzervatóriumok részére itt található.

https://www.minedu.sk/data/att/10211.pdf

Ezt olvasta már?

Szélsőségesek lépéselőnyben

Elavult, hiányos, nem a gyakorlati problémákra és a megelőzésre reflektál az a segédanyag, melyet az oktatási tárca szeptemberben juttatott el a pedagógusokhoz, és amelynek a szélsőségek és a radikalizmus elleni harcban kellene segítenie a pedagógusokat.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.