2018. február 21.,szerda
Címlap | Hírek | Érsekújvár magyar iskolájába szlovák óvodásokat költöztetnek

Érsekújvár magyar iskolájába szlovák óvodásokat költöztetnek

Két szlovák speciális óvodai osztály nyílik szeptembertől Érsekújvár egyetlen magyar alapiskolájában, a Czuczorban. Az erre vonatkozó javaslatot a városi képviselőknek kellett volna jóváhagynia, de a legutóbbi testületi ülésen – két magyar képviselő kérésére – elnapolták az ügy tárgyalását. Szeptembertől a szlovák ovisok mégis a magyar iskolában kapnak helyet. A nehezen kezelhető, speciális foglalkozást igénylő gyerekek óvodai nevelését ez idáig az Egyesített Katolikus Iskola vállalta, ám kinőtték az egyházi intézményt. Két új szlovák osztályuknak más épületben kerestek helyet.

Forrás: www.hirek.sk

Elindult a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program

Bemutatták a magyar kormány által meghirdetett Kárpát-medencei óvodaprogramot, mely felvidéki óvodáink jó részét juttatja anyagi forráshoz.