Címlap | Hírek | Érsekújvár magyar iskolájába szlovák óvodásokat költöztetnek

Érsekújvár magyar iskolájába szlovák óvodásokat költöztetnek

Két szlovák speciális óvodai osztály nyílik szeptembertől Érsekújvár egyetlen magyar alapiskolájában, a Czuczorban. Az erre vonatkozó javaslatot a városi képviselőknek kellett volna jóváhagynia, de a legutóbbi testületi ülésen – két magyar képviselő kérésére – elnapolták az ügy tárgyalását. Szeptembertől a szlovák ovisok mégis a magyar iskolában kapnak helyet. A nehezen kezelhető, speciális foglalkozást igénylő gyerekek óvodai nevelését ez idáig az Egyesített Katolikus Iskola vállalta, ám kinőtték az egyházi intézményt. Két új szlovák osztályuknak más épületben kerestek helyet.

Forrás: www.hirek.sk

Magyar iskolaválasztási kampányt indít a Rákóczi Szövetség

Magyar iskolaválasztási kampányt indít a Rákóczi Szövetség a következő hetekben, Beiratkozási Programja keretében, a Felvidéken és a Kárpát-medence további régióiban, különös figyelemmel a szórványvidékekre.