2017. szeptember 20.,szerda
Címlap | Kitekintő | Nagyvilág | Ellenzik a reformot a mexikói tanárok

Ellenzik a reformot a mexikói tanárok

Mexikóban a hatóságok fokozzák a nyomást az oktatási reformok ellenzőivel szemben. Az ellenállás fellegvárának számító Oaxaca államban a rendfenntartók összecsaptak a pedagógus szakszervezetek tagjaival és őrizetbe vették egyik vezetőjüket. Ruben Nunezt illegálisan szerzett pénzalapok sikkasztásával vádolják. Ő már a nyolcadik letartóztatott szakszervezeti vezető az utóbbi hetekben.

– Üzenem Enrique Peña Nieto elnöknek, hogy nem fogjuk feladni a harcot. Bárhol is van, vegye tudomásul, hogy itt, Oaxacában az oktatási dolgozók nem mellette állnak, hanem emögött a tiltakozó mozgalom mögött – közölte egy még szabadlábon lévő szakszervezeti vezető, Juan Garcia.

Mexikóban hónapok óta tartanak a legutóbbi tüntetések a 2013-ban bevezetett oktatási reform ellen, amely új elemek alapján értékeli a tanárokat. A hatóságok 4 ezer pedagógus elbocsátásával fenyegetőznek. A déli országrészben a tüntetők buszokkal torlaszolták el az utakat és Mexikóvárosba is megmozdulásokat hirdettek.

Forrás: hu.euronews.com

Döntött az ukrán parlament: a középiskolai és a felsőoktatás nyelve ezentúl az ukrán

A Legfelsőbb Tanács második olvasatban elfogadta az új oktatási törvényt – adta hírül az osvita.ua hírportál szeptember …

Ondek: megpróbálunk 10 százalékot kiharcolni a tanároknak

Pavel Ondek, a Szlovákiai Oktatásügyi és Tudományos Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke a Pravda napilap online kiadásának adott interjújában kijelentette, kész 10 százalékot kiharcolni a tanároknak.

Új tanév – változások az oktatás terén

Sok változás lesz az új tanévben. Heti egy tanítási órával megerősítik a történelemoktatást az alapiskolák felső tagozatán – tájékoztatott az oktatási tárca sajtóosztálya.

Másként tanulhatnák a szlovák nyelvet a más anyanyelvű gyerekek

A nem szlovák anyanyelvű gyerekek Zuzana Zimenová független parlamenti képviselő törvénymódosító indítványának elfogadása után egy speciális szlováknyelv-oktatási programnak köszönhetően másként tanulhatnák a szlovák nyelvet az iskolákban, mint eddig.

Új kerettantervek a nemzetiségi iskolák számára

Az Oktatásügyi Minisztérium Nemzetiségi Főosztálya négy új kerettantervet készített a nemzeti kisebbség nyelvén tanító iskolák, illetve a nemzeti kisebbség nyelvét oktató iskolák részére 2017. szeptember 1-i hatállyal.