Címlap | Hírek | Duális képzés – keleten kisebb a lehetőség a gyakorlati oktatásra

Duális képzés – keleten kisebb a lehetőség a gyakorlati oktatásra

Szlovákiában a duális szakképzésről szóló törvény 2015 szeptemberével lett hatályos. Ez azt jelenti, a vállalatoknak, cégeknek, gyáraknak részt kell vállalniuk a tanulók, azaz a jövendő szakembereik taníttatásában. Tanuló-szerződést kell kötniük a diákkal, és havi rendszerességgel ösztöndíjat kell fizetniük a leszerződött diáknak. Ezen kívül együttműködési szerződést is kell kötnie a tanintézménnyel. Szlovákiában gazdaságilag nagy különbségek vannak az egyes régiók között. A keleti végeken nagy a munkanélküliség, kevés a munkáltató. Az itt működő szakközépiskoláknak nincs könnyű dolguk a diákjaik részére a szakma elsajátításához valódi munkakörnyezetet találni.

Forrás: www.hirek.sk

Az állam pénzzel ösztönözné a hiányszakmákat tanulókat

Az oktatási minisztérium arra szeretné ösztönözni a diákokat, hogy a munkapiacon leginkább keresett szakmákat tanulják ki.